Bărbat internat în stare gravă, după ce a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină de poliţie, în Galaţi
Un bărbat de 60 de ani este internat în stare gravă la spital după ce a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină de poliţie. Tragedia a avut loc într-o comună din județul Galați iar agentul de poliţie are dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Accidentul a avut loc chiar în centrul comunei gălăţene Cudalbi ieri după amiaza. Bărbatul început traversarea corect, pe trecerea de pietoni, însă în acel moment a trecut mașina poliției care l-a acroșat.
Agentul a oprit imediat și a sărit sa ii acorde primul ajutor.
La faţa locului a ajuns şi o ambulanţă. Rănitul a fost transportat în stare gravă, cu elicopterul, la spitalul de urgenţă din Galați.
Agenții de la Rutieră şi-au testat colegul: nu consumase droguri sau alcool.
Pe numele agentului a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

