Aproape 20 de copii pe trotinete electrice, surprinși în timp ce circulau printre mașini în Timișoara. Polițiștii s-au autosesizat

5 September 2025, 18:52 (actualizat 5 September 2025, 18:53)

Aproape 20 de copii, toți pe trotinete, au fost filmați cum mergeau în viteză printre mașini pe un bulevard intens circulat din Timișoara. Imaginile au fost surprinse de un șofer, iar polițiștii îi caută acum pe copii.

În imaginile filmate cu o cameră de bord și mai apoi postate pe rețelele de socializare se vede cum grupul circulă pe artere aglomerate din Timișoara, calea Aradului, la o oră cu trafic intens.

Nu se cunoaște vârsta copiilor, dar o parte dintre ei nu aveam echipamentul corespunzător.

Imaginile publicate pe rețelele sociale au stârnit reacții. Polițiștii s-au autosesizat și încearcă să îi identifice pe cei din grup.

Cu toții riscă amenzi și chiar doare penale. Odată identificați va fi sesizată Direcția pentru Protecția Copilului care va lua legătura cu părinții minorilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite