Ger şi temperaturi deosebit de scăzute în majoritatea regiunilor. A fost convocat Comandamentul Energetic Național

După câteva zile cu o ușoară încălzire a vremii, temperaturile scad din nou, în toată țara. Cele mai geroase zone vor fi sudul, estul și centrul țării. Meteorologii anunță minime de până la minus 20 de grade.