Ambasadorul Rusiei la Bucureşti a plecat definitiv la Moscova. Valeri Kuzmin şi-a încheiat mandatul

11 aprilie 2024, 17:56 (actualizat 11 aprilie 2024, 23:47)

Ambasadorul Federaţiei Rusiei la Bucureşti, Valeri Kuzmin, şi-a încheiat misiunea diplomatică în România şi a plecat definitiv la Moscova.

Anunţul a fost făcut, joi, de Ambasada Rusiei, pe pagina sa oficială de Facebook.

”Astăzi, Excelenta Sa Valeri Kuzmin, ambasadorul extraordinar şi plenipotenţiar al Federaţiei Ruse în România, şi-a încheiat misiunea diplomatică şi a plecat definitiv la Moscova. Până la sosirea noului ambasador, doamna ministru-consilier Elena Kopnina este Însărcinată cu Afaceri a.i. a Federaţiei Ruse în România”, se arată în postarea Ambasadei Federaţiei Rusiei la Bucureşti.

Ambasadorul Valeri Kuzmin se afla la post în România din anul 2016.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite