Alegeri în Republica Moldova | Maia Sandu, după închiderea urnelor: Vă mulțumesc tuturor celor care ați participat la vot. Lucrătorii din secţii să numere corect

Maia Sandu, candidatul PAS la funcția de președinte al R. Moldova, a ieșit într-un briefing de presă, în cadrul căruia a mulțumit tuturor alegătorilor care au participat la cel de al doilea tur de scrutin.