Accident feroviar mortal la Oradea. Un tren de călători a lovit o mașină aflată pe șine
Un bărbat și o femeie au murit în urma unui accident feroviar produs la o trecere la nivel cu calea ferată, după ce un tren de călători a spulberat autoturismul în care se aflau.
Din primele cercetări, polițiștii au stabilit că mașina se afla pe șine în momentul în care a fost lovită de locomotivă.
La locul accidentului au intervenit patru echipaje de pompieri, cu trei autospeciale, și două ambulanțe, însă medicii nu i-au mai putut salva pe ocupanții autoturismului.
Circumstanțele exacte în care s-a produs impactul urmează să fie stabilite în cadrul anchetei.

