Accident feroviar mortal la Oradea. Un tren de călători a lovit o mașină aflată pe șine

25 May 2026, 07:36 (actualizat 25 May 2026, 07:37)

Un bărbat și o femeie au murit în urma unui accident feroviar produs la o trecere la nivel cu calea ferată, după ce un tren de călători a spulberat autoturismul în care se aflau.

Din primele cercetări, polițiștii au stabilit că mașina se afla pe șine în momentul în care a fost lovită de locomotivă.

La locul accidentului au intervenit patru echipaje de pompieri, cu trei autospeciale, și două ambulanțe, însă medicii nu i-au mai putut salva pe ocupanții autoturismului.

Circumstanțele exacte în care s-a produs impactul urmează să fie stabilite în cadrul anchetei.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă