Încă o seară de proteste pentru justiție independentă. După publicarea documentarului Recorder, oamenii cer rezolvarea problemelor reclamate chiar de unii magistrați. Peste 1000 de persoane s-au adunat în Piața Universității din Capitală și au pornit în marș spre Piața Victoriei, în semn de solidaritate cu judecătorii și procurorii care critică situația din instanțe.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed