A cincea seară de manifestații în România: ”Ne dorim foarte mult să-i susținem pe magistrații onești”. Aproximativ opt mii de oameni, la protestul și marșul pentru justiție din Capitală

Încă o seară de proteste pentru justiție independentă. După publicarea documentarului Recorder, oamenii cer rezolvarea problemelor reclamate chiar de unii magistrați. Peste 1000 de persoane s-au adunat în Piața Universității din Capitală și au pornit în marș spre Piața Victoriei, în semn de solidaritate cu judecătorii și procurorii care critică situația din instanțe.