8 martie | Preşedintele şi premierul le mulţumesc femeilor din România
De 8 martie, preşedintele şi premierul le mulţumesc femeilor din România pentru tot ce fac pentru familii, dar şi pentru comunitate.
Într-un mesaj postat pe X, preşedintele Nicuşor Dan spune că se gândeşte în primul rând la femeile aflate în situaţii vulnerabile, care azi nu vor primi flori şi preţuire: victime ale violenţei domestice, bunici singure, supravieţuitoare ale unor relaţii toxice sau mame singure.
Şeful statului admite că România are multe de făcut pentru ca toate femeile să se bucure de respect şi şanse egale.
Premierul Ilie Bolojan a postat pe Facebook un mesaj în care le mulţumeşte femeilor pentru munca pe care o fac în serviciul public, în comunităţi şi în companii.

