2026, întâmpinat în stradă de mii de bucureșteni. Azur, 3 Sud Est, Arsenium și Iris au fost printre artiștii care au încins atmosfera

1 January 2026, 09:44 (actualizat 1 January 2026, 09:45)

Cu muzică, dans și voie bună, dar mai ales cu un pahar de șampanie, românii au intrat în noul an cu multe speranțe. Sute de bucureșteni au întâmpinat 2026 în stradă, la petrecerea organizata în Piața Alba Iulia. Muzica live și focurile de artificii au transformat o parcare într-un spațiu de sărbătoare, deschis tuturor generațiilor şi naţionalităţilor.

Piața Alba Iulia a devenit, în noaptea dintre ani, unul dintre principalele puncte de atracție ale Capitalei. Anul acesta, petecerea s-a mutat din parcul Titan mai aproape de centrul Bucureștiului. Amfitrionii au fost Ramona Bădescu şi chef Adi Hădean. Pe scena, au urcat, pe rând, artiști îndrăgiți de mai multe generații: Azur, 3 Sud Est,  Spitalul de Urgență, Arsenium și Iris.

La miezul nopții, cerul Capitalei a fost luminat de un spectacol de artificii, iar oamenii au desfăcut șampaniile și și-au urat la mulți ani!

Pentru buna desfășurare a evenimentului, autoritățile au impus restricții temporare de trafic în zonă. STB a introdus o linie specială de noapte pentru ca oamenii să aibă cu ce să vină și să plece de la revelionul din stradă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite